Gönderen Konu: Genel Bilgiler  (Okunma sayısı 6292 defa)

Çevrimdışı Çağatay ÇEBİ

• Çağatay ÇEBİ
  • Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • Özgür Yazılım Sayfaları
Genel Bilgiler
« : 15 Oca 2008, 00:14:46 Sal »
Merhaba,

Yaklaşık 1.5 yıldır, web sitem yayında. Bu süre zarfında birçok kimseye yardımcı olma fırsatım oldu. Açılan forum sayesinde, ulaştıklarımızın sayısının daha da artacağına inanıyorum. Artık yazı yazacak tek kişi ben olmayacağım, okuyucular da bu işin bir parçası olacaklar.

1.5 yıllık süre zarfında enteresan isteklerde bulunuldu. Bana Visual Studio'nun lisans anahtarını verir misin diyenden tutun, şu siteyi nasıl hack'leyebilirim diyenlere kadar çeşit çeşit insanla karşılaştım. Herkese yardım etme fırsatım olmadı ve neden yardım etmiyorum diye çok eleştirildim. Çoğu zamanda ödevlerini yapmamı bekleyen öğrencilerle karşılaştım. Daha fazla devam etmeden önce, altını çizmem gereken bir konu var: Gördüğünüz site bir zorunluluktan yapılmadı!

Boş zamanlarımı insanlara yardımcı olabileceğim şekilde değerlendirmek istedim ve ortaya böyle bir çalışma çıktı. Hâlâ da çalışmaya devam ediyorum. Ancak herkesin her isteğini yerine getiremem. Hatta bazı istekler (crack, warez, vb...) benim onay veremeyeceğim konuları içeriyordu. Özgür yazılımı, korsan yazılımla karıştıran arkadaşlar, yanlış yerdesiniz...

Forumdan en iyi şekilde yararlanmanızı dilerim. Birbirinizi kırmamanızı, yolladığınız içeriklerin yasalara uygun olmasını ve güzel bir ortama katkıda bulunmanızı da rica ederim.

Çağatay ÇEBİ
Her akşam yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim ve kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim. Al Capone
--
http://www.cagataycebi.com