Gönderen Konu: Bloodshed Dev-C++'ta Çalışıp Kapanan Programlar  (Okunma sayısı 41541 defa)

Çevrimdışı Dennis Ritche

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bloodshed Dev-C++'ta Çalışıp Kapanan Programlar
« Yanıtla #45 : 21 Haz 2011, 10:53:21 Sal »
Tessekkur ediyorum bendede boyle bir sey olurdu

Çevrimdışı atacan demir

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 03 Tem 2012, 19:22:18 Sal »
@1 :type: :oldie: :clever: :beer2: :sleep: :thumbs: :naughty: :crash: :detective: :new_argue: :new_argue: :smashfreak: :bigstar: :dance: :curtain: :bigclap:
c programlama dersi 2 deki calısan ucret  saat orneğinde işe yaramadı  :cry: :sad:
lütfen yardım edermisiniz
 yardım ederseniz sevinirim ;

Çevrimdışı netron

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 03 Tem 2012, 23:31:13 Sal »
abi baya gec oldu ama bu derleyici benim c diline hevesimi kırdı resmen. kısaacası yeni baslaanlar icin makbul bi derleyici adresi verirseniz cok ii olur (window ıcın)

Visual Studio kullanabilirsiniz.. C kodlarınızı çalıştırmanız için izleyeceğiniz adımları şunlardır;

File/ New / project / Visual C++ / Sağ tarafta bulunan Win32 Console Application seçeneğiniz seçiyorsunuz ve name bölümüne projenizin ismini yazıyor ve "Ok" diyorsunuz.. Karşınıza bir ekran çıkacak next diyorsunuz.. Daha sonra Empty project'i işaretleyip finish diyorsunuz.. Sağda veya solda bulunan Solution explorer bölümünden, Source Files dosyasının üzerine sağ tıklayıp New item diyorsunuz..  Code seçeneği ve C++ seçeneğini seçtikten sonra name bölümüne ilkprogram.c yazıp add diyorsunuz.. Artık Visual studio'da C çalışabilirsiniz..

Çevrimdışı t_one

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 29 Oca 2013, 12:18:16 Sal »
win 7 kullanıcısıyım
dev c++ da "getchar();"işe yaramadı,baska bilgisayarlardada denedik olmadı.çözüm(win 7):
"#include<conio.h>"ı dahil  edip, getchar();  yerine getch();
kullanmak :D

Çevrimdışı alperen

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 14 Oca 2014, 15:48:35 Sal »
win 7 kullanıcısıyım
dev c++ da "getchar();"işe yaramadı,baska bilgisayarlardada denedik olmadı.çözüm(win 7):
"#include<conio.h>"ı dahil  edip, getchar();  yerine getch();
kullanmak :D

Merhaba,

Ben de Windows 7 kullanıcısıyım. Orwell Dev-C++ (Bloodshed Dev-C++ artık Orwell tarafından güncellenmekte) herhangi bir extra header eklemeden getch(); kullanmama izin veriyor.