Gönderen Konu: Forum Düzeni  (Okunma sayısı 5225 defa)

Çevrimdışı Ases

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel Sitem
Forum Düzeni
« : 09 Ara 2009, 03:02:20 Çrş »
Merhaba arkadaşlar,

Son günlerde üye sayısının da artmasıyla forumumuz ilk günlere göre daha hareketli ve canlı bir hal almaya başladı. Ancak bu hareketlilik beraberinde düzensizliği de getirirse bu forumda paylaşım yapmak zor bir hal alacaktır.

Bu sebeple bundan sonra gönderilecek mesajlarda aşağıdaki kuralların mümkün mertebe gözetilmesini rica ediyorum.

1- Türkçe imla kurallarına uymak. Mümkün olduğunca düzgün bir Türkçe kullanmak.
Örn. çok yerine çoq, yapıyorum yerine yapıyom yazmayın.

2- Mesajın tamamını büyük harfle yazmamak.
Örn. BÖYLE BİR FORUM MESAJI OLMAZ. TAMAMI BÜYÜK HARF YAZILAN BİR CÜMLE GENELDE BAĞIRMANIN TEMSİLİDİR. FORUMDAKİ DİĞER KİŞİLERE SAYGISIZLIKTIR.

3- Bir küçük bir büyük harf kullanarak mesaj yazmamak.
Örn. BöYlE dE bİr sOnUç ElDe EdEmEz SaDeCe GöZ yOrArSıNıZ.

4- Program parçalarını, kod parçalarını [ code] [ /code] etiketleri içinde yazmak. Aksi takdirde yazıda kod parçasının nerede başlayıp nerede bittiğini anlamak zorlaşıyor.
Bu konuda daha önce yapılan bir uyarıyı : http://www.cagataycebi.com/forum/index.php?topic=110.0 adresinde bulabilirsiniz.

5- Alıntıları [ quote][ /quote] etiketleri içinde yazmak. Eğer başka bir siteden alıntı yapıldıysa kaynak göstermek. Unutmayın sadece "alıntıdır." yazmak emeğe saygısızlıktır. Kaynak gösterin.

6- Konu başlıklarının konuyla ilgili olacak şekilde seçilmesi. "Yardım", "hata" gibi başlıklar konuya dair hiç bir ipucu içermez ve kolaylıkla görmezden gelinebilir.

Zamanla bu kurallara yenileri eklenebilir. Ancak artık bu kurallar konusunda uyarı yapmanın zamanı gelmişti. Az önce yirmiden fazla forum mesajını düzenledim. Bundan sonra yukarıdaki kurallara dikkat edilmeden yazılan mesajları silme veya konuyu kilitleme yöntemine başvurabilirim. Forumun düzenli bir şekilde büyümesi hepimizin yararına olacaktır.
http://www.canbu.info - Benim blogum, benim fikirlerim, benim dünyam...
----------------------------------------------------------------------------
There is a crack in everything, that's where the light gets in.