Gönderen Konu: HERKEZ NERDE??  (Okunma sayısı 2599 defa)

Çevrimdışı bahadirhtp

• Üye
    • Profili Görüntüle
HERKEZ NERDE??
« : 20 Kas 2009, 18:30:01 Cum »
Bu ne sessizliktir neredeyse ıkı haftadır kımse gırmıyor sıteye daha dogrusu kımse yorum yazmıyor???
vize haftasımıdır nedir??? 

Çevrimdışı Ases

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel Sitem
Ynt: HERKEZ NERDE??
« Yanıtla #1 : 20 Kas 2009, 19:32:30 Cum »
Aynı sessizliğin ben de farkındayım. Sık sık kontrol ediyorum ama pek fazla yazılan çizilen bir şey yok. Ben de şu sıralar hastalıkla ve dönem projemle uğraştığımdan pek yazmaya vakit bulamıyorum.
http://www.canbu.info - Benim blogum, benim fikirlerim, benim dünyam...
----------------------------------------------------------------------------
There is a crack in everything, that's where the light gets in.

Çevrimdışı Çağatay ÇEBİ

• Çağatay ÇEBİ
  • Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • Özgür Yazılım Sayfaları
« Yanıtla #2 : 21 Kas 2009, 01:22:09 Cts »
Herkez ==> herkes... Türkçe'ye dikkat!

Herkesin nerede olduğuna gelirsek... herkes işinde gücünde... Site istatistiklerimden gördüğüm kadarıyla sadece forum bölümüne günde 150 giriş oluyor. Bunlardan yarısı hemen çıkıyor. Kalan yarısı ise bir süre forum başlıklarını okuyor. Ve sürekli yeni kimselerin gelip gittiğini görüyorum. Yani daha yeni insanlar tarafından da ilgi duyulduğu görülüyor.

Bu istatistiklere göre forum bölümü başarısız diyemem. Çünkü ilgi gösterildiği ve mevcut konuların takip edildiği açık. Sadece pek fazla yeni mesaj gelmiyor. Ama bu da zayıf olduğumuzu göstermez. Aksine kullanıcıların aradıkları şeyleri bulduklarını ve ekstra bir konu açma ihtiyacı hissetmediğini gösterir.

Yeni konuların açılmaması olabilecek bir durum. Neden derseniz; sitenin genel ziyaretçileri programlamaya yeni başlamış insanlar. Yeni başlamış kişilerin de soracağı soruların çeşitleri fazla olmayacaktır. Muhtemelen daha evvel konuşulmuş konular çıkabilir vs... Anladığım kadarıyla böyle bir durum var.

Siteyi kurduktan birkaç ay sonra günlük 20-30 kişinin girdiğini görüyordum. 3 yıl geçti; hiçbir reklam yapılmadı ve bu sayı şu an 400-600 arası. Artı günlük 150 ziyaretçi de forum bölümüne giriyor. Gerçi arama motorlarının da yadsınamaz etkisi var ama sadece kulaktan kulağa adresin paylaşıldığını düşünürsek, rakamlar iyi... Zamanla daha da yaygınlaşacaktır. Ve yaygınlaştıkça forum bölümü de canlanacaktır.

Sansasyonel bir içerik, görüntü/video paylaşımı ya da mizah içeriği olmadan, sitenin popülerleşmesi, kullanıcıların daha aktif yazışması pek gerçekleşmiyor. Bunu başaran siteler yok mu? Elbette var. Ama uzun bir birikimin sonuda geldikleri noktaya vardılar. Keza bu formun/sitenin de izleyeceği yol bu şekilde... Sakin adımlarla gittiği yere kadar...

Yalnız içinde bastıramadığınız bir yazma isteğiniz varsa, en kısa zamanda siteye katkıda bulunmayı düşünün . Yeni makaleler yararlı olacaktır  :D
Her akşam yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim ve kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim. Al Capone
--
http://www.cagataycebi.com

Çevrimdışı kelebek

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • it's me
« Yanıtla #3 : 21 Kas 2009, 19:47:29 Cts »
Hemen nerede olduğumu belirteyim:)
Forumu RSS ile takip ettiğim için pek girmiyorum. İlgimi çeken bir başlık olduğunda ya da cevap verebileceğim bir soru olduğunda foruma uğruyorum:)
internet canavarı:
P3 700Mhz, 128MB Sd Ram, Trio 3D, 200GB hdd, Debian GNU/Linux lenny/sid 7x24x365:)
http://blog.yollu.com