Gönderen Konu: Hacker olmak...  (Okunma sayısı 26337 defa)

Çevrimdışı ihtiyar

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hacker olmak...
« Yanıtla #30 : 25 Oca 2012, 20:04:39 Çrş »
Siteye bu gün üye oldum, pek fazla bişey bilmem ama bir zamanlar daha doğtusu gençken (yaşım şu anda 40) bende merak etmiştim, nedir bu hacker olayı, ne iş yaparlar, nasıl yaparlar, neleri bilmek lazım vs ... zamanla bu bende bir aşka dönüştü ve oturdum aşkıma mektup yazdım ...

Aşkım,
     Ben seni kalbime defalarca MD5'lereyerek yazdım. Seni kalbimden ne Norton, ne kaspersky, ne avast nede başka bi Antivirus yada anti-hacker Proğramı silebilir. Kalbime bir anda Trojen misali girdin. Artık sen benim Ram değil Rom belleğimdesin. Sanki seni her gördüğümde kalbime yeni Patchler iner. Seninle olmak sanki Microsoft'un Database'lerınde gezmek kadar güzel. Eğer bana ihtiyacın olursa sana F1 kadar yakınım. Bazen beni anlamıyorsun, her ne kadar xml,html,php,asp,aspx,phpbb... vb olarak anlatmaya çalışsamda anlamamakta ısrar ediyorsun. Ama aşkım şunu sakın unutma ! Ben 0 ve 1 lerden ibaret biriyim fazlasını bekleme benden. Tahsilim o kadar işte sadece sıfırları ve birleri öğrenebildim işte ...
      Aşkım, gönderdiğim FIN paketine RST ile cevap vermen harika bir olaydı. Seni hafife alıp ”XMAS Scan” ve “NULL Scan” kullandığım için beni affet ama CONFIG_IP_ALWAYS_DEFRAG kullanmak ilişkimizin yavaşlamasına sebep olabilirdi.  TCP/IP ilişkimizi  “Random Increments”, “True Random” veya “Time dependant model” olarak kategorize etmen ve bunları Solaris, IRIX, FreeBSD, Digital UNIX, Cray, Linux 2.0.x Open VMS, hatta kıytırıktan Windows ta bile ISN lerde kullanmak daha güzel bir olaydı.
    Hatırlıyorumda benim için yaptıklarını ; AIX de win. size $3F25, FreeBSD, OpenBSD ve Win. NT de $402E harcamıştın benim için ama yinede  yaptığın “port unreachable” hatasını unutmuş değilim ama  TCP options avantajlarını da gözardı edemem doğrusu.
    Bana sinirlensende port scannig yaparak ilişkimizi güçlendiryordum aşkım. Bu durumda bile SYN paketlerime SYN+ACK paketi göndermen takdire değer bir incelik. Ama bazen “promiscuous mode” geçmemek elde değildi.
    DOS cafeyi hatırlıyormusun (Denial of Service ) ? DDoS Flooding lerde ki ICMP Echo request ve UDP Echo ne kadar masum duruyorlardı. The Ping of Death  ların üzerinden ne kadar zaman geçti hatırlamıyorum bile. Garsondan TearDrop istediğimi hele “Flooding” de garson  nasıl da  şaşırmıştı öyle 
    SYN Flooding de TCP/IP “stack” denilen bir ağacın altında arkadaşlarla toplanmıştık.  Bize gelen SYN/ACK a karşılık ACK göndermiştik ve “Source ip” kısmında bizim IP olmayınca nasıl bozulmuşlardı ama…
  Hani hasta olmuştun ya Sasser Solucanı kapmıştın. Sana LSASS.EXE iğrenç bir yer, gitme oraya demiştim ne oldu sonra  LSASS.EXE  de Buffer Overflow mikrobu çıktı işte. Ayrıca xp ye de  gitme demiştim ordada  Dll de LSASRV.DLL içinde Buffer Overflow çıktı. Sonra da Buffer Overflow hastalığını engellemek için doktor tavsiyesi ile alt seviye bellek fonksiyonlarından ve sınır kontrolü yapmayan değişken işlemlerinden nasıl kaçınmıştın…
  Umarım  TCP/IP Hijacking ve RST Hijacking lerin ilişkileri için network sniffing ve, senkronizasyon içinde “sequence number” olaylarınıda unutmamışsındır. Daha anlatılamayan çok güzel günler yaşadık aşkım unutmuş değilim…
                                                                         Sevgi ve  saygılarımla…   

şunu da belirtmekte fayda var; hiç bir koşulda , hiç bir şekilde hiç kimsenin verisini çalmadım, sistemine zarar vermedim, açıkları olan sistemlere , adminin görebileceği bir yere  not yazdım sadece ... Sonuç olarak şunu söyleyebilirim bu sektörde bilginin sınırı yok ... üst sınır yok, herşey hayal gücünüzün ne kadar güçlü olduğuna bağlı, düşün ,hayal kur ve hayalini gerçekleştirmeye bak :)
« Son Düzenleme: 27 Oca 2012, 11:02:22 Cum Gönderen: ihtiyar »