Gönderen Konu: ipconfig  (Okunma sayısı 1497 defa)

Çevrimdışı okko

• Üye
    • Profili Görüntüle
ipconfig
« : 22 Haz 2015, 23:56:36 Pzt »
Merhabalar.
windows kullanıyorum ve cmd'yi açtığımda IP Adresimi öğrenmek için 'ipconfig' yazdığımda sürekli aynı IPv4 rakamlarıyla karşılaşıyorum.Farklı bir modeme de bağlandığımda bu oluyor.
Benim kafamı karıştıran şu; aynı markaya sahip modemlerin arayüzlerine aynı adresle giriliyor.Örneğin 192.168.1.1. Ben bu modeme bağlandığımda ipconfig komutuyla 192.168.1.3 gibi bir IPv4'e sahip oluyorum ve farklı modem için de bu gerçerli.Bu IPv4 benim internetteki IP değilse nedir peki?Tam olarak neyi karşılıyor ve nmap'te tarama yapmak istediğimde bu IP'yi yazdığımda hiçbir sorun çıkmıyor.
(IP öğrenme sitelerini girdiğimdeki IP ile ipconfig'teki farklı)
Kayalari delen damlalarin büyüklügü degil, sürekliligidir.

Çevrimdışı Çağatay ÇEBİ

• Çağatay ÇEBİ
  • Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • Özgür Yazılım Sayfaları
Ynt: ipconfig
« Yanıtla #1 : 24 Haz 2015, 20:14:25 Çrş »
Selam okko,

Büyük bir hanın kiracısı olduğunu düşün. Her kiracının kendine ait bir kapı numarası var. Fakat apartmanınsa kendine ait bir numarası var. Sana gelecek bir paket, öncelikle apartman numarasını kullanıp, lokasyonunu bulur. Apartman içine girdikten sonra ise daire numarasına bakar ve paketi bu şekilde adresine ulaştırır.

Senin modemini apartman olarak görebiliriz. Dış dünyadan bakan birisi, sadece modeminle konuşur. İçeride hangi paketin hangi cihaza teslim edileceği ise modem üzerinden sağlanır. Bu konuyla ilgili daha detay bilgi için NAT bağlantısına bakabilirsin.

Çağatay
Her akşam yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim ve kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim. Al Capone
--
http://www.cagataycebi.com

Çevrimdışı okko

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Haz 2015, 21:17:09 Çrş »
Çok teşekküer ederim Çağatay Abi,
Bu konuda bana önerebileceğin bir kitap var mıdır?Ağ konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorum.
Kayalari delen damlalarin büyüklügü degil, sürekliligidir.

Çevrimdışı Çağatay ÇEBİ

• Çağatay ÇEBİ
  • Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • Özgür Yazılım Sayfaları
« Yanıtla #3 : 29 Haz 2015, 08:28:29 Pzt »
Maalesef öneride bulunabileceğim belirli bir kitap yok. Ancak bunlar temel ağ bilgileri olduğu için, hemen hemen her kaynakta bulabilirsin.
Her akşam yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim ve kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim. Al Capone
--
http://www.cagataycebi.com

Çevrimdışı Silvanut

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • baccarat online
« Yanıtla #4 : 29 Mar 2018, 12:37:18 Prş »
I want to know how I can open the ipconfig page. Can you tell me?