Gönderen Konu: Oracle 10g Veritabanını 11g'ye Yükseltme  (Okunma sayısı 1631 defa)

Çevrimdışı dufreine

• Üye
    • Profili Görüntüle
Oracle 10g Veritabanını 11g'ye Yükseltme
« : 25 Şub 2013, 17:07:35 Pzt »
Merhaba,
Oracle konusunda fazla bilgili ve tecrübeli değilim, oracle 10g'den 11g' ye upgrade gerçekleştirdim.
Upgrade methodu olarak dbua kullanmayı tercih ettim, upgrade sırasında takip ettiğim dökümanlardan biri sitenizden edindiğim ve aşağıda linkini verdiğim dökümandı.

http://www.cagataycebi.com/oracle/10_upgrade_to_11gR1.swf

Sorularım şu şekilde:
1- Neden oracle 11g içinb oluşturduğumuz .profile11G dosyasında ORACLE_SID' yi mevcut kullandığımızdan farklı seçtik?
Oracle 10g 'de kullandığımız ORACLE_SID' yi aynen kullanmaya devam edip sadece ORACLE_HOME' u değiştirmek bize yetmez mi?

2- yeni database' de /u01/app/oracle/product/11.2.0/db_1/network/admin altında listener.ora , shrept.lst , sqlnet.ora ve tnsnames.ora dosyaları oluşmadı, biraz araştırdığımda eski database'e ait dosyaları kopyalayıp kullanabileceğimi söyleyen dökümanlar okudum, eski dosyaları kopyalamak size mantıklı geliyor mu?

Teşekkürler.

Çevrimdışı Çağatay ÇEBİ

• Çağatay ÇEBİ
  • Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • Özgür Yazılım Sayfaları
Ynt: Oracle 10g Veritabanını 11g'ye Yükseltme
« Yanıtla #1 : 26 Şub 2013, 10:52:24 Sal »
Mevcut sistemi bozmamak için farklı SID'li bir ortam kurduk. Sonrasında upgrade'i gerçekleştirdik. Yani birbirinden bağımsız çalışabiliyorsun bu sayede. Upgrade işlem bitince, .profile dosyanı yeni 11g'ye göre düzenlersin.

tnsnames.ora vb. dosyalar oluşmayabilir. Kendin elle oluşturursun. Genelde bir boş veritabanı kurup önce ortamı kontrol etmen ve sonrasında upgrade işlemine başlaman gerekir.
Her akşam yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim ve kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim. Al Capone
--
http://www.cagataycebi.com