Gönderen Konu: Sıcaklık sorunu  (Okunma sayısı 2602 defa)

Çevrimdışı system32

• Üye
  • Yap gitsin insan en çok hatalarından ders çıkartır
    • Profili Görüntüle
Sıcaklık sorunu
« : 24 Kas 2011, 10:28:36 Prş »
hp pavilion dv6 i7 bir laptobum var.sıkıntı şurda aynı anda autocad 2012, solidworks 2010 ,corelDRW gibi programları çok rahat bir şekilde sorunsuz kullanabiliyorum.ancak her şey kapalı iken nfs the run açtığımda bilgisayar çok çabuk ve hızlı ısınıyor..hp coolsense den fan çalışma hızını max yaptım ama oyun oynarken sıcaklık 70 in altına düşmüyor.sonra oyun takılmaya başlıyor..grafik ayarları max ta oynuyorum .. onu düşürdüm..kötü grafikte yanlızca yarım saat sorunsuz sürdü. sonra takılmaya başladı.Laptop soğutucaları işe yarıyor mu? başka bir çözüm sunabilir misiniz?

Çevrimdışı KissM[E]

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sıcaklık sorunu
« Yanıtla #1 : 11 Ara 2011, 18:27:22 Paz »
benim laptopım da çok ısınıyordu oyunlarda ve dediğiniz gibi takılmaya başlıyordu bir süre sonra. Ben soğutucu aldım kendi adıma konuşuyum artık o kadar ısınmıyo laptopım.Eskiden anormal sıcaklıklara çıkardı şimdi gene fazla ısınıyor bence ama oyunlarda sorun yaşamamaktayım.

Çevrimdışı Hakanovfrm

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Ara 2011, 14:05:37 Prş »
Evet, soğutucu almak şu an için en iyi çözüm. Tabi NFS run gibi oyunda bu kadar ısınması olabilecek bir şey.

Çevrimdışı Abdullah Enes_15

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Tem 2012, 15:22:18 Pzt »
Hpler iyi bilgisayar ama dediğin gibi i7 ve i5 lerçabuk ısınıyor. EN iyi çözüm soğutucu olur. Hatta ram ve ekran kartına da soğutucu taktırsan iyi olur.. Bu yüzden Asus, Samsung ve toshiba öneririm. casper ve exper alma bence. ;) :D
Asphyxia_Enes