Gönderen Konu: C# IP si bilinen bilgisayarın ne kadar süredir açık olduğunu bulma(Yardım)  (Okunma sayısı 3230 defa)

Çevrimdışı Onur

• Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
C#'ta ip si bilinen bilgisayarın ne kadar süredir açık olduğunu bulmak istiyorum.Daha önce ip ile pingine ve hızını bulan uygulama yaptım.Bunları txt uzantısı ile bilgisayara kaydettim.Şimdiki amacım ise bilgisayarın ne kadar süredir açık olduğunu bulmak.Kullandığım bilgisayarı ne kadar süredir açık olduğunu bulan uygulamalar buldum.Şimdi ise bu iki uygulamayı birleştirmem lazım.

Projeden biraz daha detaylı bir şekilde bahsedeyim...
Şu anda 2tane yan yana bilgisayar var.Ne kadar süredir açık olduğumu öğrenmek istediğim bilgisayara A diyelim.Süreyi öğrenmek istediğim bilgisayara da B diyelim.
A bilgisayarına ne kadar süredir açık olduğunu kontrol eden bir program yazdık ve bunu txt dosyasında sürekli güncelliyoruz.B bilgisayarından A bilgisayarının IP sini kullanarak bunu öğrenmek amaç.Benim aklıma bir tek böyle bir yol geliyor.Her türlü fikrinize açığım.Çok teşekkürler
« Son Düzenleme: 06 Eki 2011, 22:16:45 Prş Gönderen: Onur »

Çevrimdışı metegokalp

• Üye
    • Profili Görüntüle
networke bağlı olduğu süreden belki birşeyler elde edebilirsin.

Çevrimdışı kelebek

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • it's me
Bu tart bilgileri almak için ICMP paketlerini kullanabilirsin.
Bu paketleri üretmek içinde nmap kullanabilirsin.

Kod: [Seç]
nmap -O -v 192.168.2.4 bu komut uptime hakkında tahminde bulunabilir. Ama sonuç işletim sistemine güvenlik duvarına, yada başka etmenlere göre değişebilir.
internet canavarı:
P3 700Mhz, 128MB Sd Ram, Trio 3D, 200GB hdd, Debian GNU/Linux lenny/sid 7x24x365:)
http://blog.yollu.com

Çevrimdışı Onur

• Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler arkadaşlar.Öncelikle şunu deneyeceğim:
Bilgileri almak istediğim bilgisayara server, kaç saattir açık olduğunu öğrenmek istediğimde client olarak kuracağım.2 gündür soket programlama ile ilgili yazılar okudum ve şimdi uygulamaya geçirmeyi planlıyorum.Clientta bilgisayarın ne kadar süredir açık olduğunu bulan adım adım txt dosyasına atan program yaptım.Bu dosyayı paylaşınca iş biticek gibi.