Gönderen Konu: [Java] Desktop App test için client ekleme  (Okunma sayısı 2772 defa)

Çevrimdışı neverlasting

• Üye
    • Profili Görüntüle
[Java] Desktop App test için client ekleme
« : 22 Ağu 2011, 15:46:25 Pzt »
Yazdığım java desktop app programını network üzerinden aynı anda birden çok kullanıcının veri girip giremeyeceğini test etmek için clientler eklemem gerekiyo. nasıl olabileceği hakkında bir fikriniz var mı veya başka bir şekilde de test edebilir miyim?
« Son Düzenleme: 22 Ağu 2011, 15:56:28 Pzt Gönderen: neverlasting »

Çevrimdışı kelebek

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • it's me
Ynt: [Java] Desktop App test için client ekleme
« Yanıtla #1 : 22 Ağu 2011, 20:29:30 Pzt »
programın ne iş yapıyor, biraz daha açarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

programı client-server mantığıyla yazmadıysan işin biraz zor gibi. Yada program bir veritabanı kullanıyorsa, programı aynı anda birden fazla bilgisayarda açıp aynı veritabanını kullanacak şekilde ayarlayabilirsin.
Socket programlama, web servis gibi anahtar kelimeler sana yardımcı olabilir. Bunlara göz atmanda fayda var.
internet canavarı:
P3 700Mhz, 128MB Sd Ram, Trio 3D, 200GB hdd, Debian GNU/Linux lenny/sid 7x24x365:)
http://blog.yollu.com

Çevrimdışı neverlasting

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ağu 2011, 08:57:25 Sal »
program kullanıcıdan bir takım bilgiler alıp bunu bir txt dosyasına kaydediyor. bu txt dosyası network ortak paylaşım yerinde olacak haliyle birden fazla kullanıcı bu dosyaya veri girebilecek. Kullanıcıların aynı anda veri girmesi durumuna karşı bir semaphore kullandım ve bunu test etmek istiyorum.

Çevrimdışı kelebek

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • it's me
« Yanıtla #3 : 23 Ağu 2011, 09:19:41 Sal »
program kullanıcıdan bir takım bilgiler alıp bunu bir txt dosyasına kaydediyor. bu txt dosyası network ortak paylaşım yerinde olacak haliyle birden fazla kullanıcı bu dosyaya veri girebilecek. Kullanıcıların aynı anda veri girmesi durumuna karşı bir semaphore kullandım ve bunu test etmek istiyorum.

Bu durumda semaphore'un bir işe yarayacağını düşünmüyorum.
Ben senin yerinde olsam dosya işlemlerini yapan bir program yazarım, istemciler bu programa socket üzerinden bağlanıp istedikleri değişiklikleri yaparlar.
internet canavarı:
P3 700Mhz, 128MB Sd Ram, Trio 3D, 200GB hdd, Debian GNU/Linux lenny/sid 7x24x365:)
http://blog.yollu.com

Çevrimdışı neverlasting

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Ağu 2011, 09:41:53 Sal »
tamam bir de dediğinizi deneyim teşekkür ederim :)