Gönderen Konu: Neden?  (Okunma sayısı 2235 defa)

Çevrimdışı okko

• Üye
    • Profili Görüntüle
Neden?
« : 25 May 2011, 16:40:46 Çrş »
neden bir insan oturup günde toplam 3 saat ders çalışmalı;?
neden insan bir işte çalışmalıdır?
(iş hayatına atılmış olan tüm üyelerden cevap yazmalarını bekliyorum.iyi günler. :))
Kayalari delen damlalarin büyüklügü degil, sürekliligidir.

Çevrimdışı kelebek

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • it's me
Ynt: Neden?
« Yanıtla #1 : 25 May 2011, 22:02:20 Çrş »
Derslerinde başarılı olmak için:D
Hiç okadar çalışkan biri olmadım, ama yinede günde belirli bir süre düzenli olarak çalışmak faydalı olacaktır.

Okul hayatı ile iş hayatı birbirinden çok farlı. Okulda belirli konuları üstün körü görüp, çok detaya inmeden iyi notlar alıp dersleri geçebiliyoruz. Ve genellikle bol bol zamanımız oluyor. Ama iş hayatı öyle değil. Birşeyi yaptığın zaman ayrıntılı bir şekilde düzgün çalışacak şekilde yapmalısın. Yazdığın kodda, yaptığın projede bir sorun olduğu zaman, okulda ki kadar rahat olamıyoruz. Bu nedenle okul bitmeden biryerlerde çalışıp bir tecrübe kazanmak iyi olacaktır.

Hatta bir an önce çalışıp, geleceğimizin provasını yapmamız gerekli. Öğrencilik dönemi bizden beklentilerin, kendimizden beklentilerimizin az olduğu, bir hata yaptığımızda yanlış bir tercih yaptığımızda geri dönüşün kolay olduğu bir dönem. Eğer bir işte çalışıp, bunun kendimize uygun olduğunu düşündüğümüz bir alansa, o konuda daha fazla araştırma yapıp okul bittiğinde o alan hakkında daha daha deneyimli olma gibi bir fırsatımız var. Ya da o alanı sevmediysek bunu en baştan görme şansımız var. Tamamen iş hayatına atıldığımızda bu kadar esnek olabileceğimizi sanmıyorum.
internet canavarı:
P3 700Mhz, 128MB Sd Ram, Trio 3D, 200GB hdd, Debian GNU/Linux lenny/sid 7x24x365:)
http://blog.yollu.com

Çevrimdışı okko

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Neden?
« Yanıtla #2 : 27 May 2011, 16:35:40 Cum »
cevabınız için gerçekten teşekür ederim. :)
Kayalari delen damlalarin büyüklügü degil, sürekliligidir.