Gönderen Konu: Ağ trafiği  (Okunma sayısı 5098 defa)

kaan_ol112

• Ziyaretçi
Ağ trafiği
« : 04 Haz 2009, 16:13:59 Prş »
Benim sorum şu ben bi iş yerinde çalışıyorum çalışanların kötü siteleri girmemelerini istiyorum bunun için bi kaç program war mesela ENDİAN yada ıp com gibi ama bunlar illa bu programları servera kuracan oyle yapacan diyo

benima amacım ise mesela ben kendi bilgisayarıma herhangi bir linux işletim sistemi ile bu pardus olabilir ubuntu olabilir  yada windows ile bunu nasıl yaparım.

Ayrıyatan siteni takip ediyorum we çok başaırılı buluyorum Forum bölümün açtığın için tşk ederim

hayırlı olsun

matafleur

• Ziyaretçi
Ynt: Ağ trafiği
« Yanıtla #1 : 13 Haz 2009, 04:13:44 Cts »
yapamazsın.

Çevrimdışı kelebek

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • it's me
« Yanıtla #2 : 15 Haz 2009, 14:29:17 Pzt »
bir makine üzerine firewall kurup tüm interneti onun üzerinden geçirip, istenmeyen siteleri yasaklayabilirsin. herhangi bir linux dağıtımıyla bu işi yapabilirsin, fakat pardus sunucu olarak tasarlanmadığı için biraz sancılı olur, ubuntu server edition kullanmanı tavsiye ederim.
internet canavarı:
P3 700Mhz, 128MB Sd Ram, Trio 3D, 200GB hdd, Debian GNU/Linux lenny/sid 7x24x365:)
http://blog.yollu.com

Çevrimdışı sanaloptik

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Kas 2009, 19:30:55 Prş »
dansguardian kurup istediklerinin bir kısmını halledebilirsin onunla flitreleme yapabilir istemediğin sitelere girince ise  ekrana yazı çıkarabilirsin

Çevrimdışı bahadirhtp

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Mar 2011, 22:51:06 Sal »
peki ya dıger lınux veya lınux olmayan ortak ip ile girilen ağlarda nasıl baglantı kurulur
paylasım dosyaları yada win'dekı gıbıı ip'den yardım etmek ıcın?

Çevrimdışı kelebek

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • it's me
« Yanıtla #5 : 02 Mar 2011, 18:19:33 Çrş »
peki ya dıger lınux veya lınux olmayan ortak ip ile girilen ağlarda nasıl baglantı kurulur
paylasım dosyaları yada win'dekı gıbıı ip'den yardım etmek ıcın?

Tam olarak ne istediğini anlamadım. Anladığım kadarıyla cevap vereyim.
Windows dosya paylaşımı için samba kullanabilirsin. Uzak masaüstü yapmak için rdesktop kullanabilirsin.
internet canavarı:
P3 700Mhz, 128MB Sd Ram, Trio 3D, 200GB hdd, Debian GNU/Linux lenny/sid 7x24x365:)

Çevrimdışı bahadirhtp

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Mar 2011, 19:20:28 Çrş »
ben yurtta kalıyorum ve butun yurt tek ip kullanıyor ve benım pc lınux ama oda arkadasımın kı win7
ag paylasımı yada uzaktan yardım gıbı bırsey yapmak ıstedıgımde ne yapmalıyım!

Çevrimdışı kelebek

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • it's me
« Yanıtla #7 : 02 Mar 2011, 19:57:37 Çrş »
ben yurtta kalıyorum ve butun yurt tek ip kullanıyor ve benım pc lınux ama oda arkadasımın kı win7
ag paylasımı yada uzaktan yardım gıbı bırsey yapmak ıstedıgımde ne yapmalıyım!

Uzaktan yardım nasıl bir yardım :) Win ile pek aram olmadığı için uzaktan yardım deyince uzak masaüstü dışında aklıma birşey gelmiyor.

Ağ paylaşımı derken? Karşılıklı dosya paylaşabileceğin, yazıcı paylaşımı yapacağın bir sistem mi istiyorsun? Eğer bunları istiyorsan samba'yı araştırmalısın.
internet canavarı:

Çevrimdışı bahadirhtp

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Mar 2011, 20:00:10 Çrş »
mesela pc kontrolu (teamviewer gıbı) yada  dosya aktarımı ıcın

Çevrimdışı gyasi

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Kas 2012, 17:21:51 Sal »
Ve sonunda derdinize derman bir türk yazılımı çıktı.Desktopgate mükemmel,kolay ve hızlı kullanımı ile farkediliyor.Denemenizde fayda var www.desktopgate.com