Gönderen Konu: 2008 Antivirüs Test Sonuçları  (Okunma sayısı 4713 defa)

hakan

• Ziyaretçi
2008 Antivirüs Test Sonuçları
« : 11 Ağu 2008, 23:54:31 Pzt »

Bu tabikide windows için :P :P :P

Çevrimdışı coffeeman

• Wiki Sorumlusu
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: 2008 Antivirüs Test Sonuçları
« Yanıtla #1 : 12 Ağu 2008, 23:30:25 Sal »
Avast kadar daha rahatını göremedim, neredeyse hepsini denedim. En uygunu bana Avast geldi, üstelik ücretsiz.
i don't care too much for money, money can't buy me love!

hakan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 13 Ağu 2008, 19:59:38 Çrş »
birinci kasper kral olmuş :)
« Son Düzenleme: 24 Ağu 2008, 21:35:55 Paz Gönderen: hakan »

Çevrimdışı Ases

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel Sitem
« Yanıtla #3 : 18 Eyl 2008, 14:26:43 Prş »
Avast kadar daha rahatını göremedim, neredeyse hepsini denedim. En uygunu bana Avast geldi, üstelik ücretsiz.

Ben de bundan bir yıl kadar önce Avast kullanıyordum. Ta ki bilgisayarımı Nod32 deneme sürümüyle tarayana kadar. Onlarca virüs bilgisayrımda fink atıyordu ve ben ne de olsa Avast var bir şey olmaz diye rahat rahat bilgisayarı kullanıyorum. Sana tavsiyem Avastı değiştir. Yanısıra tarama yaptırdığın anlarda bilgisayarın kaynaklarını da ciddi anlamda sömürüyor.
http://www.canbu.info - Benim blogum, benim fikirlerim, benim dünyam...
----------------------------------------------------------------------------
There is a crack in everything, that's where the light gets in.

rskomicss

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 12 Eki 2008, 16:51:32 Paz »
vay beee nod32 ye bak! geçen sene birinciydi. şimdi 7. olmuş!!!

eoraptor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 03 Kas 2008, 20:46:35 Pzt »
Nod32 gönlümüzün birincisi.bende nod32 kullanıorum.

systemMaiN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 22 Kas 2008, 12:42:59 Cts »
     Ben Eset kullanıyorum Norton ürünü bir Anti-Virüs.Bu oylamayı görünce Kaspersky'ı denemeyi düşündüm.Kaspersky virüs girmemesi için herşeyi yapmış.Ama geri kalan zamanda bilgisayarı nasıl kullanacağımızı düşünmemiş galiba.Bilgisayar tamamen Kaspersky ile dolup taşıyor.
     Bir ara yine avast kullanıyordum arkadaşım avast'ı silip Eset ile taratmamı; olacakları gördükten sonra avast'a dönüp dönmeyeceğimi görmek istediğini söyledi ve yaptım.Toplam 11 trojan bilgisayarımda geziniyormuş avastla beraber.Yani avastta kendini böyle belli etti.
     Şimdi Eset kullanıyorum; bilgisayarın açılışında çok minik bir yavaşlama olsada içim rahat ! Herkesede öneririm..

manyaxen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 04 Ara 2008, 01:43:38 Prş »
Avira Antivir bence oldukça başarılı.(%99.1) Özellikle ücretsiz oması bakımından kafa karıştırıcı bir sürü işlermi (ücretlilier için ;) söz konusu olan) doğrudan geçme imkanı sağlıyor.

%99.1 den daha iyisi için bknz: http://www.ubuntu.com/getubuntu ;)
« Son Düzenleme: 04 Ara 2008, 01:49:35 Prş Gönderen: manyaxen »

Çevrimdışı Çağatay ÇEBİ

• Çağatay ÇEBİ
  • Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • Özgür Yazılım Sayfaları
« Yanıtla #8 : 08 Ara 2008, 14:30:51 Pzt »
Alıntı
%99.1 den daha iyisi için bknz: http://www.ubuntu.com/getubuntu

Ben de onu diyorum aslında  :D
Her akşam yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim ve kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim. Al Capone
--
http://www.cagataycebi.com

iRoNY

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 18 Ara 2008, 13:13:31 Prş »
Antivirüs?O da nedir?Siz birde antivirüse parada mı veriyorsunuz?Yazık size :D Babanız çok iyi çalışıyor galiba :P Üstüne birde güvenlik sağlayamıyorlar :DNe yaparsanız-yapın virüs illaki bulaşır.

Linuxun kalitesini bilip hala windows kullanmak çok aşikar bir durum :D
GNU/Linux dağıtımı indirip deneyin ne kadar kaliteli olduğunu anlayacaksınız.O pengueni bilgisayarınızda hissedin. Hatta çok korktuğunuz winfos gudik işletemeyen sisteminin virüslerini bile bile indirip kurcalayın, ne kadar rahat edeceğinizi anlayacaksınız. Bilgisayarı hükmetmek elinizde olacak. Bir probleminiz olduğu zaman forumlara yazın, 5 dakika sonra cevabı muhakkak vardır.Linux da herkez yardımseverliği öğreniyor, herkez birşeyler yapmak istiyor.
Penguenin gücünü hisset!
Çocukluğumdan beri hep denemek istemiştim, imkanı yakaladığım an denedim. Gerçi cahillik, bilgimiz yok ama internetde bol bol kaynaklar var öğrenmeye çalışıyorum, her ne kadar zorluk çeksemde...

Alıntı

Kırılamayan Tek işletim Sistemi Ubuntu
CanSecWest organizasyonunda Mac OS X ve Windows Vista’nın hakkından gelen uzmanlara gülümseyen bir işletim sistemi kaldı: Ubuntu 7.10

Dünyanın ikinci uzay turisti olan Mark Shuttleworth’ün kurduğu Canonical şirketi tarafından desteklenen Ubuntu, GNU/Linux dağıtımları arasındaki yükselişini devam ettirirken, çeşitli etkinliklerde de ciddi bir varlık gösteriyor.

En son Kanada’da düzenlenen güvenlik konferansı CanSecWest organizasyonunda yapılan pwn2own yarışmasında, hack’lenmesi için ortaya koyulan üç bilgisayardan bir tanesi Ubuntu Linux kullanıyordu. En son kalan ve kırılmayan tek makine de Ubuntu Linux oldu.

Yarışmada Neler Vardı?

CanSecWest organizasyonunda, sponsorlardan bir tanesi, en güncel yamalarla korunan üç bilgisayarı farklı işletim sistemleriyle masaya koydu. Bu makinelerden bir tanesi Mac OS X Leopard yüklü Mac Book Air, diğeri Windows Vista SP1 yüklü Fujitsu U810 ve sonuncusu ise Ubuntu 7.10 yüklü VAIO VGN-TZ37CN modeliydi. Mac OS X Leopard kullanan Mac Book Air, 10.000 dolar para ödülüyle yarışmanın ikinci günü gitti. Son gün ise Windows çalıştıran Fujitsu U810 yanında 5000 dolar para ödülüyle birlikte yeni sahibine ulaştı. Fakat, Ubuntu 7.10 kurulu Sony’ye bir alıcı çıkamadı.

Bilgi Eksikliği mi, Güvenlik Gücü mü?

Bu bir yarışma ve maksat büyük konferanslarda heyecan yaratmak. Bu etkinlikte hack işlemlerini gerçekleştiren uzmanların hepsi çok deneyimli kişiler ve iki sisteme de kendi buldukları tekniklerle ulaştılar. Burada uzmanların ya Linux konusunda böyle hileleri bilmediklerini düşünebiliriz ya da Linux işletim sistemlerinin çok sağlam olduğu sonucuna varabiliriz. Tabii karar sizin. Linux’un azınlıkta olması sebebiyle bu tür saldırılardan uzak olduğu düşüncesi hâlen en yaygın düşünce.

Emeğe Saygı: Alıntı webmastersitesindendir

Eğer grafik ortamı sizin için önemliyse; biraz internette GNU/linux dağıtımlarının masaüstlerini araştırın, compizi araştırın.
Parayla alabileceğiniz programların alternatifleri var ve ücretsiz!Ve daha kaliteli...
Winfos işletemeyen gudik sistemine hayır!
« Son Düzenleme: 18 Ara 2008, 13:36:05 Prş Gönderen: iRoNY »

Çevrimdışı IlhanHulagu

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Ara 2008, 16:49:59 Prş »
Ne yaparsanız-yapın virüs illaki bulaşır.
Ben de aynı fikirdeyim. Yukarda bir arkadaş yazmış; Eset kullanıyormuş kafası rahatmış, ben de ona ..dur bakayım.. Panda, evet Panda'yı öneriyorum, bilgisayarını bir kere de onunla taratsın olacakları gördükten sonra kendi karar verir. Windows kullanıp içinin rahat olması çok ayrıcalıklı bir his olmalı, ben hiç yaşayamamıştım bunu. Şimdi ubuntuda bile ara ara fesfeseleniyorum. helal olsun.

Yaptığın alıntının son cümlesi şöyle "Linux’un azınlıkta olması sebebiyle bu tür saldırılardan uzak olduğu düşüncesi hâlen en yaygın düşünce.". Ben de linux kullanmaya başlamadan önce aynen bu şekilde düşünürdüm. Bence bu düşüncenin en yaygın düşünce olmasının sebebi: en yaygın bilgisayar kullanıcılarının linux kullanıcısı olmaması. Yani tanınmıyor. Ben de sıradan bir linux kullanıcısıyım, ama linux'un güvenlik hep ön planda olacak şekilde tasarlandığını düşünüyorum.Linux popülerlik kazanırsa belki hani bazı zayfı noktaları farkedilebilir. Ama hiç bir zaman kötü niyetlilerin elinde windows kadar aciz duruma düşmeyeceğini düşünüyorum. Bence asıl farkında olmamız gereken unix tabanlı işletim sistemlerinin gelecekte de her zaman en güvenli işletim sistemi olacağıdır, en güvenlisi. Ama pek tabi yaygın bilgisayar kullanıcısı profili yazılım konusunda belli bir bilgisi olmayan kullanıcı şeklinde, bunun böyle olması doğal tabi. Yani bilgisayar artık bir ihtiyaç çoğunluk da sadece ve sadece bundan ötürü kullanıyor. Onlar için güvenlik kaçıncı sırada gelir, veya işletim sistemi güvenliği kavramından haberdarlar mı. Zaten bu kullanıcılar işletim sistemi ve browser konusunda farklı seçeneklerinin olduğundan bile haberdar değiller maalesef :(. Hatta çoğu zaman kullandıklaır browser(ineternet explore)'ın yeni sürümünün çıktığından bile haberleri olmuyor. Bilgisayar üretcilerin ürünlerini biraz çeşitlendirmesini umuyoruz :). Başka türlü olmayacak gibi :).

Çevrimdışı özgürdern

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Eyl 2018, 10:07:20 Prş »
Dolar karşılığında para ödülü baya yüksek olmuş yalnız.

Çünkü dolar kuru şu an 6.12TL alın bakın: https://piyasa.paratic.com/doviz/dolar/ gerçekten o ödülün sahibi olmak isterdim.