Gönderen Konu: Ubuntu 11.04  (Okunma sayısı 3012 defa)

Çevrimdışı Çağatay ÇEBİ

• Çağatay ÇEBİ
  • Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    • Özgür Yazılım Sayfaları
Ubuntu 11.04
« : 10 Tem 2011, 20:23:33 Paz »
Çok eski bilgisayarımın üzerinde Ubuntu 8.04 vardı ve gayet memnundum. Sürüm eski olmasına rağmen, her işimi görebilmek açısından yeterliydi. Fakat geçen gün Ubuntu one hizmetini bu bilgisayarda da kullanmak maksadıyla güncelleme kararı verdim. Bundan sonrası 'talihsiz serüvenler dizisi' gibi geçti.

8.04'ten 10.04'e upgrade yarıda kesildi ve işletim sistemi hiç açılmadı. 11.04 kurulum CD'lerini çok eski ve tozlu DVD-Rom okuyamadı. 11.04 kuruldu ve makine Unity arayüzünü 3D kaldırmadı vs... Baktım olacak gibi değil; elimde hazır olan 10.04 sürümünü kullanmaya karar verdim. 10.04 kuruldu ama hâlâ konfigürasyonuyla uğraşıyorum. Altın kuralımı çiğnedim: "If ain't broken, don't fix it"

Bir tam günümü, 3 DVD'yi ve kurulu olan düzenimi boşuna kaybettiğimi söyleyebilirim. 11.04 bir hâyâl kırıklığı olmuş. Basit ve eski makinelerde performans sıkıntısı mutlaka yaşatıyor. Unity veya alternatifi olan Gnome 3 oldukça kullanışsız. Sizlerin deneyimleri nasıl, bu yeni sürümü deneyen var mı?

Her akşam yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim ve kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim. Al Capone
--
http://www.cagataycebi.com

Çevrimdışı Wolf_263

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ubuntu 11.04
« Yanıtla #1 : 11 Tem 2011, 12:04:56 Pzt »
Ubuntu kullanıcısı değilim ama Ubuntu forumundan edindiğim izlenime göre kimse 11.04'ten memnun değil.

GNOME 3 konusuna gelince, görsel olarak güzel olmasına rağmen daha pişmedi. Çok garip hataları oluyor.

Çevrimdışı sema

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • susema
« Yanıtla #2 : 13 Tem 2011, 23:54:08 Çrş »
Ben gayet memnunum 11.04'ten. Birkaç hatası olabilir ama az bir uğraşla harika bir Ubuntu'ya sahip oluyorsunuz, ki güncellemelerle zaten hataları minumuma indirgeyebiliyoruz şu an. Düşünmeden tavsiye ederim.

Çevrimdışı merkur1975

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Ağu 2011, 20:38:18 Sal »
Ubuntu'ya birşeyler olmuş, 11.04 çok sorunlu, Debian tabanlı Mint güzel. burada da sıkıntı var ama Ubuntu 11.04 gibi değil