Özgür Yazılım Sayfaları

Genel => Site Üzerine... => Konuyu başlatan: biroldemir - 08 Şub 2011, 23:28:07 Sal

Başlık: Herkese Merhabalar..
Gönderen: biroldemir - 08 Şub 2011, 23:28:07 Sal
Herkese selamlar ve saygılar.

Bu siteyi bulmadan önce sayın Çağatay Çebi'nin hazırladığı başka bir siteye üyeydim ve oradaki c programlama bilgilerini öğrenmeye çalışıyordum. Fakat o siteyi incelediğimde 2 senedir yaprak kımıldamadığını gördüm ve de çok şaşırdım. Demek ki bu site faalmiş ve ben yeni keşfetme şansı bulmuşum. :)

Ben 47 yaşında emekli bir şahsım. Fazlaca meraklı olduğumdan, neden olmasın deyip C programlama dilini öğrenmeye karar verdim. Aslında oğlumu teşvik etmek amacındaydım. Kendisi elektrik elektronik mühendisliği 2nci sınıf öğrencisi ve ilk sene aldığı programlama dersinden sonra adeta kulağının üzerine yattı. Diğer dersleri ağırlaşınca programlama kitabı kapandı. Umarım onu tekrar heveslendiririm ve faydam dokunur. Bu yaştan sonra programcılığı öğrenebilirmiyim onuda bilmiyorum. Ama çalışırken çok keyif aldığımı söylemeliyim. Sizlerin, forumun diğer bölümlerinde yazdığınız makaleleri ve kodları görünce keşke daha erken bu konuyla ilgilenseydim demekten kendimi alamıyorum.

Bu konuda 2 kitap edindim. Birisi Doç. Rifat Çölkesen'in "Programlama Sanatı ve Algoritmalar" ve diğeri Doç Rahib Abiyevin "C ile Programlama". Fakat esas kaynağım Sayın Çağatay Çebi'nin yazdığı ders notları oldu.
Çünkü yeni başlayanlara hitap eden, çok güzel, sade ve uygun bir sıralama methodu ile hazırlanmış bir döküman. Bu yüzden kendisine çok teşekkür ederim. Ayrıca öğrendiklerimi bu site vasıtası ile geliştirme imkanı bulacağım içinde mutluyum.

Tekrar selamlar...
Başlık: Ynt: Herkese Merhabalar..
Gönderen: Kadir Can - 09 Şub 2011, 12:34:11 Çrş
Merhaba Birol abi;
Tabi ki öğrenebilirsiniz.İhtiyacınız olduğunda buraya yazın,seve seve hallederiz.
Başlık: Ynt: Herkese Merhabalar..
Gönderen: Çağatay ÇEBİ - 09 Şub 2011, 21:35:30 Çrş
Gerçekten çok teşekkür ederim. Yardımım olduysa, ne mutlu bana :)